|
|
|

|
Sognsvann
Ved Sognsvann er det kjempefine tur, leke- og badeområder. Ta T-bane nr 3 fra sentrum til Sognsvann. Kommer du med bil er det gode parkeringsmuligheter. Området er populært og flittig brukt hele året.
Kategori: Topp/Aktiviteter
Turområde og badeplasser Rundt Sognsvann er det turvei der du kan spasere, jogge eller sykle. Stien egner seg også for rullestolbrukere. Inntil vannet er det tilrettelagt for bading med strand, gresslette og en liten brygge. Det er toaletter, søppelstativ og en kiosk i nærheten av badeplassene. Oslomarka Fiskeadministrasjon setter hvert år ut ørret i Sognsvann, så vil du prøve fiskelykken er mulighetene for napp gode. Sognsvann ligger like ved Kringsjå Studentby og Idrettshøgskolen og benyttes derfor flittig av mange studenter.
Det ble sommeren 2002 oppdaget ikter i Sognsvann. Sognsvann er ett av få ferskvann i Oslo der det finnes ikter. Problemet er størst når vannet er godt og varmt. Iktene kan gi kløe og utslett hos små barn og hos personer med sensitiv hud. For disse gruppene anbefaler Helsesjefen ikke å bade i Sognsvann.
 Sognsvann - ved markagrensen nord i Oslo
Klikk her for å se flere bilder fra Sognsvann
Adresse Sognsvann - Oslo Nord, enden av Sognsveien Adkomst med t-bane: Nr 3 til Sognsvann Rutetider fra Trafikanten
Linker Badevannstemperaturer i Oslo Rutetider fra Trafikanten Kart fra Kvasir Bilder fra hjemmesiden Bluejohs weblog
|
Kart - Sognsvann i Oslo
Du kan zoome utsnittet ved å bruke + og - knappene, eller du kan dra kartet med musepilen for å endre vist utsnitt.
|
Sognsvann - Skriv kommentar
Det du skriver vises nederst på siden. Klikk kun en gang på send knappen og vent opptil ett minutt mens kommentaren postes.
|
|
Det er 2 kommentarer på denne siden Dette er hva andre har skrevet så langt. Skriv gjerne en kommentar du også.
|
Marit Bjerknes, KONDIS (21.05.2007)
Husk mosjonsløpet Songsvann Rundt Medsols, hver onsdag kl 18.00. Åpent for ALLE!
|
Kaj H Volden Ans. Oslo Sporveier (08.07.2003)
T-banen til Sognsvann er idag Rute 3. T-banerutene ble forandret tidligere i sommer. dagens ruter er å finne på http://www.trafikanten.no/ under TABELLER, LINJEKART, T-banen
|
|
|
|
|